Světla do vody

Video světlo komplet s flexibilním ramenem

svetloSvětlo je určené na pohodlné a účinné osvětlování fotografovaných nebo natáčených objektů. Flexibilní rameno dovoluje snadno umístit lampu z mnoha úhlů.  Při snímání makra lze pohodlně umístit lampu velice blízko fotografovaného předmětu. Díky širokému úhlu osvitu nebude zaznamenávaný předmět přesvícený. Tuhost ramene je dostatečná i do silných proudů. Testování probíhalo jak v našich řekách tak i např. v silných proudech moře.

Moderní konstrukce s ukrytými kabely v těle flexibilního ramene minimalizuje možnost poškození nebo vytržení kabelů při natáčení.

Flexibilní rameno dovoluje umístit lampu z mnoha úhlů. Nastavení ramene je velice jednoduché a odpadá pracné šroubování matek u starých kloubových systémů.

      Montáž je velice snadná. Může se použít plastová matka, nebo 3 šrouby M5 k jakékoliv základně.

Zdroj proudu se jednoduše upíná pomocí karabiny za oko na výstroji, nebo se prostě vloží do kapsy jacketu. Dovolí-li to konstrukce boxu, lze zdroj přidělat i přímo na kameru nebo fotoaparát. Celý set by měl být ve vodě váhově téměř neutrální. Bateriový zdroj má uvnitř nejmodernější Li-ion baterie. Díky nim jsou rozměry i váha zdroje minimální. Hlava lampy je sama mírně pozitivní. Tím je zaručeno, že bude lampa stále nahoře a fotoaparát se nebude ve vodě obracet vzhůru nohama. (neplatí pro všechny fotoaparáty všeobecně, záleží i na vztlaku pouzdra)

Pro ušetření váhy jsou používány i odlehčené kabely a konektory. Celý set je testovaný na hloubku 100m. Pokusně byla lampa úspěšně otlakována ve 170m po dobu 30 min. Voda je úmyslně i v ohebném krku světla.

Tepelná pojistka může na chvíli odpojit přívod proudu ve vodě teplejší jak 40°C.

Když se povede krk rozpojit pod vodou nic se nestane. Do světla ani zdroje voda nenateče.

Světlo zajišťuje 50W LED čip s extra silným výkonem 4000 nebo 5000Lm. Vyzařovací úhel můžete volit mezi dvěma typy. Pro profesionální širokoúhlé objektivy je vhodné světlo s širokým úhlem osvitu 120°. Pro ty kteří používají standartní kompakty doporučuji použít variantu se světlem 50-60°. Síla světla je soustředěna na menší plochu.

Pro nabíjení slouží zdířka konektoru krytá plastovým šroubkem. Na jeho odšroubování není potřeba žádné nářadí. Šroubek je jištěn proti ztracení pojistným řetízkem.

Dobíjení se provádí speciální nabíječkou. Nabíječka je součástí balení.

Po dohodě je možné vyrobit různé varianty sestavy se 2 nebo 3 světly, systém lze přizpůsobit na většinu podvodních kamer. Doporučuji osobní kontakt a zajistit tak nejoptimálnější řešení.

 

 

 Doporučení: Vztlak světla můžete přizpůsobit vašim pouzdrům např. dolepením olůvek na vyvažování kol. (není součástí balení) Těžké fotoaparáty vyžadují často použití pomocných plováků.

  

  

Technické parametry:

Hodnoty jsou jen orientační a mohou se dle typu měnit

 • Váha na vzduchu: základna a rameno se světlem g
 • Váha ve vodě:  rameno se světlem g
 • Průměr světla: 65/60/50mm
 • Délka světla: 180 mm
 • Max vzdálenost od osy objektivu: 550-600mm(lze změnit)
 • Průměr ramena: 31mm
 • Délka ramena: 370mm
 • LED čip 50W, 5000Lm, 6000K, 50 000 hod
 • Vyzařovací úhel: 120° nebo 50-60°
 • Délka svitu: se zdrojem 18,5V 120 min na plný výkon* potom ještě několik hodin se slábnoucí intenzitou , se zdrojem 14,8V zhruba 180 min na výkon 3500Lm*, s postupně slábnoucí intenzitou ještě několik hodin

*Výkon je přímo úměrný nabití baterie. Čím je více nabitá baterie, tím je výkon vyžší. Doporučuji nabíjet po každém ponoru.

Technické parametry zdroje:

 • Váha na vzduchu: 820g
 • Váha ve vodě: 250g
 • Průměr trubky: 60mm
 • Délka: 215mm
 • Baterie: Li-ion 18,5V 5200mAh
 • Doba nabíjení: 4 hod

 

Světlo s ramenem komplet 50W, 5000Lm (4000Lm), zdroj 18,5V 5200mAh           

Cena:

AKCE:

18 000,- Kč + 21% DPH

13.000,- Kč + 21% DPH

21 780,- Kč včetně DPH

15.730,-Kč včetně DPH

nedostupné

(při nákupu dvou a vice světel je po dohodě sleva, nebo montáž na kameru zdarma) 

Vypínač na zdroji navíc 

Cena: 1 000,- Kč + 21% DPH 1 210,- Kč včetně DPH skladem

Je možné vyrobit soupravu i se zdrojem 18,5V 7800mAh( světlo bude svítit déle) nebo 14,8V. Intenzita světla je sice o trochu slabší, ale za to se o několik hodin prodlouží čas svícení. Ceny a různé varianty doporučuji konzultovat  individualně. viz kontakty

 

Osvětlovací technika pro videokamery:

svetla

svetla

 

Díky lehkým bateriím nepotřebuje kamera žádné plováky na vyvážení osvětlovací techniky. Celý box je i se světly a zdroji ve vodě neutrální - volně se vznáší. Hlavy světel jsou ve vodě mírně pozitivní a zaručují přirozenou pracovní polohu světel nahoře. Celé pouzdro se ani v případě, že ho pustíte z rukou neotáčí světly dolů.

Novinky

Aktuálně je většina filmů ke zhlédnutí na YouTube:

Snmek obrazovky 2024 01 23 161321

Doporučujeme

Premira Krkonose pozvnka