Světla do vody

Fotosouprava (lampa, zdroj, nabíječka, flexibilní rameno, držák a základna pro fotoaparát)

foto-1Souprava je určená na pohodlné a účinné osvětlování fotografovaných objektů. Základna pro uchycení fotoaparátu je vyrobena z Eloxovaného hliníku. Pro uchycení fotoaparátu lze zvolit tři otvory na stativový šroub a lze tak uchytit většinu prodávaných pouzder. Stativový šroub je součástí balení. Vedení fotoaparátu umožňuje pohodlné držadlo. Otočením držadla na základně lze navolit zda má být na levé nebo pravé straně (nejde nastavit pod vodou).

Flexibilní rameno dovoluje umístit lampu z mnoha úhlů. Při nočním focení, nebo focení v kalné vodě umožňuje pootočením fotoaparátu kolmo k základně snadno umístit lampu i hodně za osu fotoaparátu. Při focení makra lze pohodlně umístit lampu velice blízko fotografovaného předmětu.

Zdroj proudu se jednoduše upíná pomocí karabiny za oko na výstroji, nebo se prostě vloží do kapsy jacketu. Celý set je poté váhově téměř vyvážený a ve vodě nezatěžuje fotoaparát. Hlava lampy je sama mírně pozitivní. Tím je zaručeno, že bude lampa stále nahoře a fotoaparát se nebude ve vodě obracet vzhůru nohama. (neplatí pro všechny fotoaparáty všeobecně, záleží i na vztlaku pouzdra)

Světlo zajišťuje video LED čip s extra silným výkonem 6000Lm. Vyzařovací úhel můžete volit mezi dvěma typy. Pro profesionální širokoúhlé objektivy je vhodné světlo s širokým úhlem osvitu 120°. Pro ty kteří používají standartní kompakty doporučuji použít variantu se světlem 50-60°. Síla světla je soustředěna na menší plochu a toto světlo lze použít i na standartní svícení pod vodou.

Pro nabíjení slouží zdířka konektoru krytá plastovým šroubkem. Na jeho odšroubování není potřeba žádné nářadí. Šroubek je jištěn proti ztracení pojistným řetízkem.

Dobíjení se provádí speciální nabíječkou. Nabíječka je součástí balení.

Doporučená maximální hloubka je 100m. Každá baterka je testována v tlakové nádobě s vodou na tlak odpovídající 100m. Úspěšný byl i pokusný test v hloubce 150m po dobu 30 minut. Destrukce nenastala ani v hloubce 170 m.

Tepelná pojistka může na chvíli odpojit přívod proudu ve vodě teplejší jak 40°C.

Když se povede flexibilní krk rozpojit pod vodou nic se nestane. Do světla ani zdroje voda nenateče. Články jde jednoduše zase spojit.

Po dohodě je možné vyrobit různé varianty se 2 nebo 3 světly, systém lze přizpůsobit na většinu podvodních kamer. Doporučuji osobní kontakt a zajistit tak nejoptimálnější řešení.

 Pro snadnější manipulaci po vynoření můžete připnout karabinou zdroj na základnu a podat celý komplet např. kolegům na lodi. Doporučuji používat pojistný řemen s karabinou. Řemen zabrání utopení celého kompletu např. při manipulaci s připnutým zdrojem nebo v případě nechtěného vypadení zdroje z kapsy. Jeho délka by měla být kratší než propojovací kabel. Zabrání vytržení nebo přetržení kabelu. (řemen není součástí balení, je třeba řešit individuálně)

 Doporučení: Vztlak světla můžete přizpůsobit vašim pouzdrům např. dolepením olůvek na vyvažování kol. (není součástí balení) Těžké fotoaparáty vyžadují často použití pomocných plováků.

Technické parametry:

Hodnoty jsou jen orientační a mohou se dle typu měnit

 • Váha na vzduchu: základna a rameno se světlem 720g
 • Zdroj proudu: 820g
 • Váha ve vodě: základna a rameno se světlem 0g
 • Zdroj proudu: 250g
 • Průměr světla: 65/60/50mm
 • Délka světla: 180 mm
 • Max vzdálenost od osy objektivu: 550-600mm
 • Průměr ramena: 31mm
 • Délka ramena: 370mm
 • LED video čip 6000Lm, 6000K, 50 000 hod
 • Vyzařovací úhel: 120° nebo 50-60°
 • Délka svitu: se zdrojem 18,5V 120 min na plný výkon* potom ještě několik hodin se slábnoucí intenzitou 

*Výkon je přímo úměrný nabití baterie. Čím je více nabitá baterie, tím je výkon vyžší. Doporučuji nabíjet po každém ponoru.

Technické parametry zdroje:

 • Váha na vzduchu: 820g
 • Váha ve vodě: 250g
 • Průměr trubky: 60mm
 • Délka: 215mm
 • Baterie: Li-ion 18,5V 5200mAh
 • Doba nabíjení: 4 hod

 

Foto souprava komplet 6000Lm, 18,5V 5200mAh (fotoaparát ani pouzdro není součástí balení)

Cena:

AKCE:

18 000,- Kč + 21% DPH

13. 000,- Kč + 21% DPH

21 780,- Kč včetně DPH

15.730,-Kč včetně DPH

skladem

 

Je možné vyrobit soupravu i se zdrojem 18,5V 7800mAh,10400mAh( světlo bude svítit déle)  Ceny a různé varianty doporučuji konzultovat individualně.

 

 

 

 

Možnost připnutí zdroje na základnu fotoaparátu po ponoru,např. při podávání fotosoupravy na loď

Jedno z možných řešení světla pro pouzdra Ikelite:

Novinky

Aktuálně je většina filmů ke zhlédnutí na YouTube:

Snmek obrazovky 2024 01 23 161321

Doporučujeme

Premira Krkonose pozvnka