Světla do vody

Několik rad při výběru lamp na svícení pod vodou.

Porovnávám jen běžně používaná světla pod vodu, se kterými jsem se potápěl. Text není odborný článek ale jen mé vlastní zkušenosti a rady při osvětlování pod vodou.

 

Video porovnání Magicshine a LED Habrman:

{youtube}G4uZlSEu5z8|644|390{/youtube}

Video porovnání Magicshine a HID lampy Habrman:

{youtube}y9NHDzJVaLI|644|390{/youtube}

Váha světla

Na svícení jen z ruky standardní lampou je to možná zbytečná připomínka. Málo komu nejspíš vadí váha baterky. Kdo ale okusí ve vodě neutrální, vyváženou lampu, potvrdí, jaký komfort to při potápění přináší. Jiný názor budou mít potápěči, kteří často létají do ciziny. Tady je jasné kritérium čím lehčí tím lepší.

Tvar baterky

Při nákupu je dobré si rozmyslet i tvar a uchycení baterky. Při rekreačním potápění asi nikomu nevadí, že při ponoru drží baterku v ruce. Lampa je kompaktní, snadno se s ní manipuluje apod. Baterka by měla být po celou délku ponoru přichycena k výstroji nebo na ruku potápěče.

Jaký zvolit úhel vyzařování světla

Svítit pod vodou není tak snadné jako na vzduchu. Do kužele světla vycházejícího z baterky se nám „pletou“ plovoucí částečky, kal, nečistoty, drobní živočichové aj. Ty potom silně ovlivňují viditelnost ve vodě i účinnost potápěčských svítilen.

Druh žárovky

 

Několik zásadních rozdílů při výběru typu žárovek, výbojek nebo LED.

Často kladené otázky.

Akční nabídka

 Dobrá zpráva pro všechny.

Používám nové speciální kabely.  Kabel má odolnou izolaci, silný průřez složený z mnoha jemných drátků. Je primárně určený k ohýbání a tím vysoce odolný proti zlomení.

Pozor! Výroba světel byla ukončena.

Pouze doprodej vyrobených kusů.

Servisní práce budou pokračovat bez omezení. 

121 

Doporučujeme

 

Navrhneme Vám nejoptimálnější možnosti při nákupu osvětlovací techniky pod vodu pro video, foto i všech jiných variant. Pro nejvýhodnější a nejlevnější řešení právě pro Vás pište, volejte nebo nas navštivte.

Volejte si o slevy!