Světla do vody

Světlo LED SPELEO

svetla Pro opravdové profesionály , vyznavače speleo potápění a technického potápění bylo navrženo světlo s mnoha bezpečnostními prvky. Cílem bylo vyrobit opravdu odolnou svítilnu do nejtvrdších podmínek. U lampy nebyl kladen důraz na lehkou konstrukci jako např. u video lamp, ale hlavně na bezpečnost a pevnost všech komponentů.

Extrémě výkonný čip LED 50W vyzařuje světlo o intenzitě 6500Lm. Speciální parabola dokázala usměrnit kuželu 20° s měkkým přechodem do tmy. Výsledkem je extra silné světlo s měkkým přechodem do tmy bez oslnění potápěče. Světlo má přirozenou barvu denního světla a obsahuje rovnoměrně celé barevné spektrum.

        Na hlavě je prodloužený a zesílený  chladič na odvod tepla Led chipu na obě strany, tím je zajištěna dlouhá životnost LED chipů. Tělo je ze silnějších materiálů a umožňuje opravdu tvrdé zacházení. Led chip nemá žádné vlákno nebo skleněnou baňku, pád na zem mu nemá šenci ublížit.

       Hlavu a zdroj spojuje velice odolný silnostěnný kabel velice odolný proti zlomení. Kabelové vývodky jsou zdvojeny na obě strany víček. Tím je dvakrát zajištěn průnik vody do vnitřku světla.

Doporučená maximální hloubka je standartně 100m ale po dohodě je možné ještě zesílit průzor a světlo upravit na mnohem větší hloubky.  

Tepelná pojistka může na chvíli odpojit přívod proudu ve vodě teplejší jak 40°C.

       Největší slabinou světla bývá spojovací konektor. Pro ty , kteří nepotřebují s lampou létat a oddělovat zdroj od hlavy světla je možnost vyrobit světlo připojené kabelem tzv. na tvrdo.

      Baterie  umožňuje svítit   na plný výkon* chipu po dobu zhruba 120 min (při použití zdroje 5200m). Čas osvitu nelze přesně stanovit, je závislý na mnoha faktorech.

       Jednoduchost a robusní konstrukce zcela minimalizuje možnost vniknutí vody do hlavy nebo zdroje světla. Pro nabíjení slouží přímo spojovací konektor nebo  nabíjecí zdířka s  konektorem.

       Nabíjení zajišťují originál nabíječky dodávané přímo výrobcem ke každému zdroji. Je tak maximálně zajištěna dlouhá životnost a přesné nabití všech článků baterií. Vybíjení nadoraz zkracuje životnost baterií až o polovinu.

       Hlava světla je opatřena exklusivní ergonomicku ručkou s plynule stavitelnou hřídelkou pro uchycení do dlaně. V nabídce jsou dvě velikosti. L je 110mmm široká(standartně dodávaná) a XL 120mm široká.

        Povrchová úprava eloxováním všech částí lampy zajišťuje velkou odolnost proti působení slané vody.

        Průzor je vyrobený z velice odolného makrolonu. Není křehký jako sklo.

         Velký výkon chipu nedovolí dlouhé časy svícení na vzduchu. Tepelná pojistka vypne po dosažení zhruba 70°C na těle hlavy světla přívod proudu  a nedovolí spálit výkonový LED chip. 

        Do světla lze namontovat skokový úsporný režim, který významě prodlouží možnost svícení na vzduchu.

        Lze volit mezi zdrojem 5200mAh nebo 2 x 5200mAh. Přesné česy svícení neuvádím závisí na mnoha faktorech. 

        Cílem výroby speleo světla bylo minimalizovat množství použité elektroniky a zajistíit tak stabilitu celého systému při nejtvrdších podmínkách používání.

 

 

Technické parametry:

hlava:

 • Váha na vzduchu:  500g
 • Váha ve vodě: 210 g
 • Průměr:65/60  mm
 • Délka: 130 mm
 • světelný kužel:> 20° (s měkkým přechodem do tmy)
 • LED  6500Lm, 6000K

zdroj 5200 mAh:

 • Váha na vzduchu: 820g
 • Váha ve vodě: 250g
 • Průměr trubky: 60mm
 • Délka: 215mm
 • Baterie: Li-ion 18,5V 5200 mAh
 • Doba nabíjení: zhruba 4 hod*
 • Délka svitu: se zdrojem 18,5V 5200mAh zhruba 120 min na plný výkon** 

  S regulátorem osvitu se v úsporném režimu délka svitu značně prodlužuje.

   

*Délka času nabíjení je závislá na vybytí baterie. 

** Délku osvitu ovlivňuje mnoho faktorů a nelze stanovit přesně. Výkon je závislý na použitém čipu a je přímo úměrný nabití baterie. Čím je více nabitá baterie, tím je výkon vyžší. Doporučuji nabíjet po každém ponoru.

 

  

 

Světlo LED SPELEO     se zdrojem 5200mAh

Cena:

na dotaz

 

do týdne


 Při objednávce uvádějte požadovanou délku kabelu.

 

Fotogalerie:

Akční nabídka

 Dobrá zpráva pro všechny.

Používám nové speciální kabely.  Kabel má odolnou izolaci, silný průřez složený z mnoha jemných drátků. Je primárně určený k ohýbání a tím vysoce odolný proti zlomení.

Pozor! Výroba světel byla ukončena.

Pouze doprodej vyrobených kusů.

Servisní práce budou pokračovat bez omezení. 

121 

Doporučujeme

 

Navrhneme Vám nejoptimálnější možnosti při nákupu osvětlovací techniky pod vodu pro video, foto i všech jiných variant. Pro nejvýhodnější a nejlevnější řešení právě pro Vás pište, volejte nebo nas navštivte.

Volejte si o slevy!